בחירה של טבעת אירוסין מציינת תקופה מאוד מרגשת בקשר הזוגי. זה השלב שבו כבר ברור לנו שמצאנו את האדם שאיתו אנחנו רוצים לחיות את חיינו וחשוב לנו שהרגע הזה של הצעת הנישואין יהיה מושלם. לכן כאשר בוחרים טבעת אירוסין כדאי לדעת מהן כל האפשרויות שעומדות בפניכם ולהכיר את הטרנדים החמים שיסייעו לכם למצוא את הטבעת […]

בחירה של טבעת אירוסין מציינת תקופה מאוד מרגשת בקשר הזוגי. זה השלב שבו כבר ברור לנו שמצאנו את האדם שאיתו אנחנו רוצים לחיות את חיינו וחשוב לנו שהרגע הזה של הצעת הנישואין יהיה מושלם. לכן כאשר בוחרים טבעת אירוסין כדאי לדעת מהן כל האפשרויות שעומדות בפניכם ולהכיר את הטרנדים החמים שיסייעו לכם למצוא את הטבעת הנכונה.

בהתאמה אישית

עברתם כבר בין כמה וכמה חנויות, בחנתם אין ספור טבעות אירוסין ובכל זאת אתם מרגישים שעדיין לא מצאתם את הטבעת המתאימה. אולי זה הזמן לנסות לפנות למעצבי תכשיטים שיסייעו לכם לעצב טבעת אירוסין בהתאמה אישית. תהליך זה עשוי להיות לא זול, אבל בסופו של דבר זהו תכשיט בעל ערך אישי רב שילווה אתכם לאורך שנים ארוכות ואולי אף יהפוך בהמשך לתכשיט משפחתי שעובר בירושה.

רק כדאי לדעת שאם אתם מעוניינים ליצור תכשיט כזה מומלץ להגיע למעצב התכשיטים עם רעיון או כיוון עיצובי כלשהו. תוכלו להיעזר בתמונות של תכשיטים שאהבתם, ורצוי לשקול גם באיזה מתכת תרצו להשתמש, איזה גוון אתם מעדיפים ומהן המידות המדויקות הנדרשות. אם שני בני הזוג מעצבים את הטבעות ביחד אפשר באותו המעמד גם לחשוב על טבעות הנישואין ולעצב אותן באופן שישלים את טבעת האירוסין. ואם אתם מתכוונים להפתיע את בן או בת הזוג רצוי אולי לגשש לפני זה ולבדוק מה הסגנון שיכול להתאים.

גם לגברים

עד לא מזמן טבעות אירוסין נחשבו כתכשיט שאותו עונדת האישה בלבד. אבל בשנים האחרונות טבעת אירוסין לגבר הפכה גם היא לטרנד חם וכיום אפשר למצוא עיצובים מגוונים המתאימים גם לגברים או לעצב טבעת בהתאמה אישית לסגנונו של הגבר. במובן מסוים, טבעות לגברים מאפשרות למעצב יד חופשית יותר. אפשר לבחור במתכות כהות יותר, לשלב אפילו גוונים כגון שחור או כחול ולשבץ אבנים בדרכים מעניינות. גם המרקם של המתכת עשוי להיות שונה, כאשר מלבד הגימור החלק והמבריק הסטנדרטי אפשר לעצב טבעת אירוסין לגבר במרקם מט או מחוספס מעט וכך ליצור מראה עוצמתי ומרשים יותר.

מינימליסטיות

למרות פריחתן של הרשתות החברתיות, רובנו מעדיפים לשמור על הפרטיות של החיים האישיים שלנו. לכן, לא תמיד נרצה לבחור בטבעות אירוסין “בומבסטיות” שיודיעו לכל הסביבה שהנה – עברנו לשלב הבא ביחסים. אם גם אתם מזדהים עם הגישה הזאת, ייתכן שתעדיפו דווקא טבעות בעיצוב רגוע ואף מינימליסטי, כאלה שלא בהכרח יזהו אותן כטבעת אירוסין. כך במקום טבעת עם יהלום סוליטר בולט אפשר לבחור בעיצוב הכולל שורת יהלומים עדינים ואיכותיים, שאותה תשלים בהמשך טבעת הנישואין. אפשרות נוספת היא לבחור כטבעת בעלת חישוק דק יחסית ויהלום מרכזי שמתמזג איתה באופן אלגנטי ומדויק. הכלל המנחה בגישה זו הוא לבחור בטבעת שתאהבו ותרגישו נוח איתה, כאילו היא ממש חלק מכם.

נשאר במשפחה

אופנות וטרנדים מתחלפים אך כאשר ישנו עיצוב קלאסי הוא תמיד יהיה “נכון”. וכמעט בכל משפחה יש את התכשיט הזה שלמרות השנים שחלפו מצליח לשמור על היופי שלו ואולי אף משתבח עם השנים. ולצד המראה המושך של טבעת שעברה בירושה יש לה כמובן גם משמעות סנטימנטלית – הסיפור הייחודי שלה ובני המשפחה שענדו אותה. כך הענקת הטבעת לבן או בת הזוג עשויה להיות מרגשת במיוחד ולסמן את האיחוד הצפוי בין המשפחות.

אך מה קורה כאשר התכשיט המשפחתי בכל זאת איבד משהו מהרלוונטיות שלו מבחינת העיצוב? במקרים אלו אפשר לקחת את הטבעת לצורף וליצור ממנה עיצוב חדש שיתאים יותר לרוח התקופה ולמי שעומד לענוד אותה. רק אל תשכחו! אם בחרתם בדרך זו, רק כדאי לוודא שבני המשפחה מסכימים עימה.

ברוח הווינטג’ הרומנטית

הטרנד הזה הפך למעשה לסגנון קלאסי בזכות עצמו, וסביר להניח שהוא עוד ילווה אותנו לשנים ארוכות. טבעות וינטג’ כוללות עיצובים שמקושרים אצלנו לתקופה רומנטית ונוסטלגית, ולעיתים הן יכללו עיטורים מיוחדים, עיצובים יוצאי דופן ואף חיתוך שונה של אבני החן ושילוב של אבני חן בצבעים שונים. רק שימו לב, טבעת וינטג’ אינה בהכרח טבעת עתיקה. בחנויות תוכלו למצוא טבעות רבות שנוצרו בהשראת סגנונות העשורים הקודמים, אך הן עשויות חומרים מודרניים ואבנים חדשות יחסית ולעיתים אף מדובר ביתרון. טבעות בהשראת סגנונות עתיקים יכולות להיות מתאימות הרבה יותר לרוח התקופה ולפעמים העיצוב שלהן משלב בין היופי הנוסטלגי לבין קווי העיצוב המודרניים יותר.

תוספת הקדשה אישית

אחת הדרכים להפוך את טבעת האירוסין לשלכם באמת היא להוסיף לה הקדשה אישית. אפשר למשל לחרוט על החלק הפנימי של החישוק משפט בעל משמעות סימלית בזוגיות שלכם, או משפט שנועד להדגיש את ההתחייבות המשותפת שלכם. דרך נוספת היא לחרוט על הטבעת את השמות של שני בני הזוג או אפילו לחרוט סימן קטן ששניכם מתחברים אליו. רק חשוב לדעת, חריטה לעיתים מחייבת שהטבעת תהיה בעובי מסוים, ויש לבחור באיש מקצוע מומחה היודע לבצע את המלאכה העדינה הזאת. מלבד זאת, חשוב מאוד לוודא שאתם אכן אוהבים את הטבעת לפני ביצוע החריטה.

טבעת טביעת אצבע

ולסיכום, הנה טרנד שיכול להתאים גם לטבעות אירוסין וגם לטבעות נישואין. יש מי שחושב שמדובר בגימיק חולף, אולם בעיני רבים אחרים זוהי דרך אמיתית להרגיש קרוב לבן או בת הזוג. טבעות טביעת אצבע מאפשרות לקחת את טביעת האצבע של בן או בת הזוג, בדרך כלל באמצעות טכניקה ייחודית הנעזרת בשעווה, ולהטביע אותה על הטבעת. זה יכול לעבוד מצוין אם רוצים ליצור למשל מעין טבעת חותם שחלקה העליון מציג את טביעת האצבע, או אם חישוק הטבעת הוא עבה יחסית. לעומת זאת, עבור מי שמעוניין בטבעת אירוסין בעלת חישוק דק, הטרנד הזה פחות “יתפוס” ואפשר אולי להיעזר בו ליצירת תליון מיוחד לשרשרת לכבוד טקס הנישואין.