כיצד לבחור טבעות אירוסין?

טבעות אירוסין

אם הגעת לקריאת שורות אלו, ככל הנראה החלטת להציע נישואין לאהובת ליבך. ראשית כל, מזל טוב! ושנית, עליך להתחיל ולחשוב באיזו טבעת אירוסין לבחור. הנה מדריך מקוצר שיעזור לך בתהליך הבחירה – קרא ובחר בחוכמה!

עיצוב של טבעות אירוסין – מהן האפשרויות?

ישנם מספר שיקולים שצריך לקחת בחשבון בבחירת טבעות אירוסין, הראשון שבהם הוא הצורה והעיצוב הנדרשים. אתה מכיר את בת זוגתך ואת טעמה האישי, וגם אם לא ממש שמת לב לכל הפרטים, תמיד תוכל להסתכל על טבעות אחרות שיש לה בבית ולהתייעץ עם חברותיה הקרובות (בתקווה שהן יודעות לשמור סוד…). מעבר לזאת, חשוב כי תכיר את העיצובים המבוקשים ביותר בעולם טבעות האירוסין:

  • טבעת "סוליטר" – זוהי טבעת האירוסין הקלאסית, כזאת שכוללת יהלום אחד מרכזי, בולט ונוצץ.
  • טבעת "הילה" – כוללת יהלום אחד מרכזי שמוקף במספר יהלומים קטנים מסביבו, ליצירת אפקט רב יותר עבורו.
  • טבעת "צ'אנל" – בטבעת זו היהלומים ממוקמים במעין תעלה, כך שהיא מעניקה מקום של כבוד הן למתכת ממנה עשויה הטבעת והן ליהלומים המשובצים בה.
  • טבעת "PAVE" – טבעת עדינה בעלת קווים מינימליסטיים בה כמעט ולא ניתן לראות את המתכת המרכיבה אותה אלא בעיקר את שיבוץ היהלומים.

 

כל עוד תשכיל להתקשר עם סטודיו לעיצוב תכשיטים איכותי, תוכל לבחור מבין סוגי עיצובים נוספים ואף לבקש שיעצבו עבורך טבעת אירוסין מקורית לפי רצונך.

סוג המתכת, מספר היהלומים וגודל הטבעת

בחרת את הקונספט העיצובי הכללי של הטבעת? מצוין! כעת עליך להתייחס גם למספר היבטים נוספים שישלימו את מראה הטבעת:

  • סוג המתכת – טבעות אירוסין עשויות בדרך כלל מזהב, אך מאיזה סוג? זהב טהור (24 קראט) הינו רך מדי ליצירת תכשיטים ולכן מוסיפים לו מתכות שונות לחיזוק, דוגמת כסף, נחושת ועוד. ניתן לומר כי סוג הזהב המתאים ביותר עבור טבעות אירוסין הוא של 18 קראט והוא עשוי להגיע בצבעים שונים (לבן, צהוב, אדום).
  • משקל היהלומים – דבר הנמדד בקראט או נקודות (1 קראט = 100 נקודות). רוב היהלומים בטבעות אירוסין הם במשקלים של עד חצי קראט ומשם והלאה המחירים קופצים בצורה תלולה. לעניין הקראט מצטרפים עוד מאפיינים שיקבעו את איכות, ייחודיות ומחיר טבעת היהלום, דוגמת ניקיון, חיתוך וצבע.
  • מידת הטבעת – טבעות אירוסין מגיעות במידות שונות מבחינת הקוטר הפנימי, כשהמידות הנפוצות בישראל הן 11 עד 14. מומלץ כי תיעזר במידות של טבעות קיימות של בת הזוג להתאמה טובה יותר. בכל מקרה, ניתן להקטין טבעת שגדולה מדי על האצבע, גם לאחר הרכישה.

 

מחיר ודגשים נוספים

עם התחלת החיפושים שלך אחר טבעת אירוסין לאהובתך, תגלה טווחי מחירים מגוונים ביותר. ניתן למצוא טבעות אירוסין בטווח מחירים ממוצע של בין 2,500 ל- 5,000 שקלים, אך גם כאלה במחירים של 10,000 שקלים ואף יותר, במידה ומדובר בטבעת בהזמנה אישית מיוחדת, דבר שיתבטא בעיצוב מקורי ובדרך כלל גם ביהלום איכותי ויקר. לא משנה באיזו טבעת אירוסין תבחר, חשוב כי תוודא שמדובר בחנות בעלת מוניטין, שהינה חברת בורסת היהלומים, כזו שמקפידה על סטנדרטיים אירופאיים מחמירים ביותר, מעניקה תעודה גמולוגית לכל טבעת שהיא מספקת, עם אחריות לכל החיים ואפשרות לקבלת החזר כספי, תוך 30 יום מרכישת הטבעת.

 

כעת כשאתה יודע כיצד לרכוש טבעת אירוסין בצורה חכמה, אנו בטוחים שתעשה את הבחירה הנכונה. שיהיה במזל!

×
דילוג לתוכן