5 עובדות מעניינות על טבעות אירוסין

טבעות אירוסין

אתם מרגישים את זה? היום הגדול שלכם ממש מתקרב! רגע לפני שתבחרו טבעת אירוסין ותכריזו על אהבתכם הנצחית, למה שלא תאתגרו את המוח ואת הלב ותעשירו אותם במידע מעניין על טבעות אירוסין? הנה 5 עובדות מדליקות שאנחנו בטוחים (כמעט) שלא ידעתם על סמל האהבה האולטימטיבי הזה.

הכל התחיל במצרים העתיקה

יש כאלו שאומרים שהרעיון של מתן טבעת לקראת חתונה כהצהרה על אירוסין התחיל במצרים העתיקה. אי שם, לפני כך וכך שנים, האמינו המצרים הקדמונים כי האצבע שבה עונדים את הטבעת מחוברת בווריד ישר ללב – ומה סמלי יותר מאשר לסמל כך אהבה נצחית? 

העדות המתועדת הראשונה למתן טבעת אירוסין נעוצה במאה ה-15. אז, הדוכס האוסטרי מקסימיליאן העניק למרי מבורגונדי טבעת יהלום מוזהבת, ודרכה הוכיח לה את אהבתו ומחויבותו לקשר ביניהם.

טבעת היהלום היקרה ביותר בעולם

טבעת היהלום היקרה ביותר על פני הפלנטה היא טבעת העשויה מיהלום כחול. בשנת 2013 נמכרה הטבעת תמורת 9.49 מיליון דולר, לא פחות!

הזמנים הפופולריים להצעת נישואין

אתם בטח חושבים שמדובר ביום האהבה, נכון? ובכן, אתם לא רחוקים. חודש האירוסין הפופולרי ביותר הוא דווקא דצמבר. מעניין מה קורה בשילוב שבין הקור, חנוכה וסוף השנה האזרחית שגורם לאהבה לפרוח!

כולם עונדים טבעת אירוסין באותה צורה? לא ממש

ההנחה הרווחת היא שכל העמים, כל הדתות וכל האנשים עונדים את טבעת האירוסין באותה הצורה – האמת היא, שממש לא. וכך זה עובד: תושבי ארה"ב, קנדה, בריטניה וצרפת עונדים את טבעת האירוסין על יד שמאל. לעומתם, ילידי רוסיה או הודו עונדים את הטבעת על יד ימין.

ויש גם טבעות אירוסין לגברים

למה רק נשים צריכות ליהנות מתכשיט נהדר? נכון, זה לא נשמע שגרתי מאוד, אבל יצרני תכשיטים מייצרים היום, על פי דרישה, גם טבעות אירוסין לגברים. זוהי הזדמנות נהדרת להדדיות בריאה, אהבה משותפת ודרך מופלאה לקרב אתכם זה לזה לקראת היום המאושר בחייכם. עם זאת, לרוב טבעות האירוסין המיועדות לגברים לא יעוצבו בצורה דומה למקבילותיהן הקלאסיות ולא ישובצו בהם יהלומים בולטים, אלא רק כאלו המשובצים בהרמוניה עם הטבעת. 

טבעות האירוסין הכי אהובות

יעלו ויבואו טבעות האירוסין הפופולריות ביותר: במקום הראשון במצעד מכירות הטבעות העולמי עומדת בגאווה טבעת יהלום עם חיתוך עגול, שהיא גם הקלאסית ביותר שיש. המתכות הפופולריות ביותר בעולם הן זהב לבן ופלטינה. לא מפתיע במיוחד, נכון?

המסורת משתנה

אם בעבר היה ברור שאת טבעת האירוסין בוחר הגבר, הרי שהיום השתנו פני הדברים. כיום, כך על פי סקרים עדכניים, כ-50% מהחתנים לעתיד מערבים את בת הזוג בתהליך בחירת הטבעת. אם בוחנים נתונים נוספים – קל להבין מדוע. חברת הפקת חתונות מארה"ב בחנה את הנושא, ומצאה כי פחות ממחצית הנשים שקיבלו טבעת אירוסין מבני זוגן החליטו להשאיר את הטבעת ולא להחליפה. 

×
דילוג לתוכן